Doğuş'ta Yaşam

Kent Üniversitesi

Doğuş Üniversitesi, İstanbul'la bütünleşen bir yerleşim planına sahiptir. Başta öğrenciler olmak üzere tüm Doğuş Üniversitesi mensupları, merkeziliğin ve ulaşım kolaylığının avantajlarından yararlanmaktadır.

Yerleşke önünde, Kadıköy-Kartal metro hattının Acıbadem durağı ile belediye otobüslerinin ve özel halk otobüslerinin güzergahı üzerinde yer alan Acıbadem durağı bulunmaktadır. Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme metrobüs hattının Uzunçayır durağı, yerleşkeye birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Kadıköy vapur iskelesi, Harem otogarı ve feribot iskelesi, Haydarpaşa tren garı ise yerleşkeye 10 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanına ise yarım saatte ulaşmak olanaklıdır.

Kent üniversitesi olma özelliği, sadece ulaşım kolaylığı değil merkezilik avantajı da sunmaktadır. Doğuş Üniversitesi'nin çevresinde alışveriş merkezleri, kültür-sanat merkezleri, sinemalar, tiyatrolar, kafeler, restoranlar, bankalar, hastaneler ve kuaförden markete kadar ihtiyaç duyulabilecek tüm kuruluşlar yer almaktadır. Kadıköy'e, Üsküdar'a, Boğaz Köprüsü'ne yakınlığı ise Anadolu ya da Avrupa yakasında istenen noktaya rahatlıkla gidebilmeyi, İstanbul'un kültürel, tarihsel, doğal güzelliklerinin keyfini yaşamayı sağlamaktadır.