1ic-sayfa-bannerd_STF-1

Sıkça Sorulan Sorular

Hayır

Lisans bölümleri için+ , önlisans bölümleri için + yıl süresince geçerlidir.

Hayır kesilmez.

Hayır

İki kez disiplin suçu işleyen öğrencilerin burs ve indirimi kesilmektedir.

Hayır geçerli değildir.

Evet. Her iki kardeşin de yeni kayıt-kayıt yenileme işlemi yaptırmaları halinde her ikisine de yüzde 10 kardeş indirimi uygulanmaktadır.

Meslek yüksek okulu öğrencilerimizin kayıt işlemleri Acıbadem yerleşkemizde yapılmaktadır.

Zorunlu veya isteğe bağlı hazırlık sınıflarımızın eğitimleri Acıbadem yerleşkemizde verilmektedir.

Hukuk fakültesini kazanan öğrencilerimiz Çengelköy yerleşkemizde eğitim alacaktır.

 

Hayır, ilk taksiti kayıt esnasında ödemek zorunda değilsiniz. Kayıt ücretinin tamamını kayıt esnasında, 10 eşit taksit şeklinde bankanın belirlediği ödeme takvimi ile belirtilen tarihlerde aydan aya ödeyebilirsiniz.

Hayır. Mali kayıt her sene www.dogus.edu.tr adresinden ilan edilen tarihlerde ve belirtilen yıllık ücret üzerinden yapılmaktadır. Dönemlik ödeme kabul edilmemektedir.

Yıllık kayıt ücretinin tamamın kayıt esnasında yatırılması halinde yüzde 5 peşin ödeme indirimi uygulanmaktadır. Erken kayıt indirimi uygulaması yoktur.

Evet. “pos.dogus.edu.tr” adresinden öğrencinin okul numarası ve TC kimlik numarası (otomasyon şifresi) ile birlikte girilerek ödeme birden fazla kredi kartı ile yapılabilmektedir. Sanal pos ile yapılan ödemelerde mali kaydın tamamlanabilmesi için yıllık ücretin tamamının ödenmesi zorunludur.

Hayır. Gerek kredi kartı ile gerekse banka ödeme tablolarında vade farkı alınmamaktadır.

Hayır. “pos.dogus.edu.tr” adresinden online ödeme yapılabilmektedir.

Hayır. Üniversitemiz çek ya senet kabul etmemektedir.

 

Eğitim ücretleri her yıl mütevelli heyeti tarafından yeniden belirlenir ve ödeme şekilleri ile beraber ilan edilir. Sabit ücret uygulamamız yoktur.

 

Hayır. Öğrenci velisi çalıştığımız bankaların Türkiye’deki tüm şubelerinden, sadece öğrenci numarasını söyleyerek taksitlendirme tablosunu oluşturabilir. ( öğrenci numaranızı öğrenebilmek için mutlaka ön kayıt formunun doldurulması gerekmektedir.)

Hayır. İlan edilen ücretler sadece öğrenim hizmetini kapsamaktadır.

Lise diploması kayıp ise ilgili liseden alınmış resmi kayıp belgesi, mezun durumda değilse ilgili liseden alınmış “tek ders sınavına girecektir” yazısı, yeni mezunlar için diplomalar halen tanzim edilmemiş ise yeni tarihli geçici mezuniyet belgesinin aslı ile kayıt yaptırabilirsiniz.

 

Lise diploması gerekmektedir.

Doğuş Üniversitesi kayıt işlemlerini e-devlet üzerinden almamaktadır.  E-devlet üzerinden herhangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur. Kayıt işlemlerinizi tamamlayabilmeniz için kayıt tarihleri arasında Acıbadem yerleşkemize şahsen evraklarınız ile başvuru yapmaktasınız.

Üniversitemize ait yurdumuz bulunmamaktadır. Yerleşkemize yakın bulunan adres ve telefon bilgisi kayıt masalarında sizinle paylaşılmaktadır.

 

Hayır. Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz Çengelköy yerleşkemizde eğitim alacaktır.