Öğrenci Kulüpleri
Üniversitemizdeki akademik yaşamı, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlardaki etkinlikleriyle yoğun bir biçimde renklendiren öğrenci kulüpleri, öğrencilerin ders dışı zamanlarını keyifli hale getirir, kendilerine
olan özgüvenlerinin artmasına yardımcı olur ve entelektüel birikimlerinin zenginleştirilmesinde önemli bir rol oynar.
Kulüplere, Üniversitemiz öğretim elemanlarının yanı sıra üniversite dışından davet edilen uzmanlar da danışmanlık yaparlar.
Öğrenci Kulüpleri Listesi
1. Archi Doğuş Mimarlık Kulübü
2. Afet Yönetimi ve İnsani Yardım Kulübü
3. Atatürkçü Düşünce Kulübü
4. Bilim Sanat ve Felsefe Kulübü
5. Bilişim Kulübü
6. Biyoteknoloji ve İnovasyon Kulübü
7. Çevre ve Sürdürülebilir Yaşam Kulübü
8. Çin Kültürü Kulübü
9. Dans Kulübü
10. Dijital Oyun Tasarımı Kulübü
11. Doğa Sporları
12. Doğuş Üniversitesi Havacılık Kulübü
13. Doğuştan Beşiktaşlılar
14. Doğuştan Fenerbahçeliler
15. Doğuştan Galatasaraylılar
16. Doğuştan Gönüllüler Kulübü
17. Doğuştan Sağlıkçılar Kulübü
18. Doğuştan Trabzonsporlular
19. İngiliz Dili ve Edebiyatı Kulübü
20. Ekonomi - Uluslararası Ticaret ve İşletme Kulübü
21. Endüstri Mühendisliği Kulübü
22. English Club
23. E-Spor Kulübü
24. Fikir ve Kültür Kulübü
25. Frankofoni Kulübü
26. Gastrosanat Kulübü
27. GDSC Dogus University
28. Genç Yeşilay Kulübü
29. Girişimcilik Kulübü
30. Grafik Tasarım Kulübü
31. Hayvan Severler Kulübü
32. Hukuk Kulübü
33. Hukuk ve Ekonomi Kulübü
34. Hürriyet ve Adalet Kulübü
35. IEEE Kulübü
36. International Student Club
37. İç Mimarlık Kulübü
38. İletişim Kulübü
39. İnşaat Mühendisliği Kulübü
40. Kariyer ve Gelişim Kulübü
41. Liderlik Kulübü
42. LÖSEV Fayda Kulübü
43. Makine Mühendisliği Kulübü
44. Motosiklet Kulübü
45. Mühendis Beyinler Kulübü
46. Müzik Kulübü
47. Odyo Kulübü
48. Ombudsmanlık Kulübü
49. Psikoloji Kulübü
50. Savunma Sanayi ve Teknoloji Kulubü
51. Sinema ve Fotoğrafçılık Kulübü
52. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Kulübü
53. Sosyal Etkinlikler Kulübü
54. Sosyal Hizmet Kulübü
55. Sosyoloji Kulübü
56. Spor Kulübü
57. Tiyatro Kulübü
58. Türk Dili ve Edebiyatı Kulübü
59. Türk Tarihi ve Araştırmaları Kulübü
60. Uluslararası İlişkiler Kulübü
61. Yapı ve Proje Kulübü
62. Yazılım Kulübü
63. Yelken Kulübü
Spor Koordinatörlüğü
Doğuş Üniversitesi, öğrencilerine sporla iç içe bir üniversite hayatı sürdürme olanağı sağlamaktadır. Üniversitemizde spor faaliyetleri, kayıt döneminin hemen akabinde başlar. Özellikle yeni öğrencilerimizin
kaynaşması ve üniversite hayatına alışması amacıyla Güz Kupası, baharın gelmesi ile de Rektörlük Kupası adı altında iki ana sportif etkinlik haftası düzenlenir.
Bu haftalarda yüzme, basketbol, voleybol, satranç, dart, masa tenisi, bilek güreşi gibi yarışma ve turnuvalar yapılır. Yıl içerisinde halı saha turnuvaları, paintball, karting, bowling, sportif bisiklet turları ve doğa yürüyüşleri
gibi faaliyetler de sıklıkla düzenlenmektedir.
Üniversite Spor takımlarımız ve başarıları:
Yüzme, Yelken (2019 Campus Cup, IRC-2 Overall Şampiyonu; 2019 Jimmey Key & Universail, IRC-3 Overall Şampiyonu; 2019 Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası, IRC-3 4.’lüğü), Kürek, Kayak (2018-19
yılı Kayak Türkiye 2.’liği), Snowboard (2018-19 yılı Snowboard Türkiye 3.’lüğü), Satranç (2017-18 Türkiye Şampiyonluğu (Özgün Şahin)), Basketbol, Voleybol (2017-18
yılı 2. Lig Şampiyonluğu), Futbol (2018-19 yılı Türkiye 4.’lüğü), Futsal (2018-19 yılı 2. Lig Şampiyonluğu), Plaj Futbolu, Plaj Voleybolu (2018-19
yılı Plaj Voleybolu Türkiye 4.’lüğü), 3x3 Basketbol (2018-19 EUSA Avrupa Şampiyonası (Portekiz-Porto)), Masa Tenisi, Bowling, Dans , Dragon Bot, Ayak Tenisi (2018-19 yılı Türkiye
3.’lüğü), Muay-Thai, Kick-Boks, Kadın Futsal Takımı (Türkiye’de 8 adet üniversitede mevcut), Tenis.
2022-2023 Yılı Başarımızdan Bazıları
Ünilig Futbol Takımı 1. Lig İstanbul 2’nciliği
Ünilig Futbol Takımı 1. Lig Türkiye 3’üncüsü
Ünilig Basketbol Takımı 1. Lig İstanbul 2’nciliği
Süper Lig Kadın Voleybol Takımı Türkiye Şampiyonluğu
Ünilig Atletizim üç adım atlama 14.33 metre ile Türkiye 3’üncüsü
Ünilig Wushu Xingyiquan stili Türkiye 1’liği
7. Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası IRC-3 kategorisi 2’nciliği
Nurolbank Campus Cup IRC 1 sınıfı 2’nciliği
11. Jimmy Key Kupası IRC 2 sınıfı 2’nciliği ve Overall sınıfı 2’nciliği
Türkiye Yelken Federasyonı Sportsboat Türkiye 1’liği
Wushu Xingyiquan stili Türkiye 1’liği
Daha detaylı bilgi için seni, Spor koordinatörlüğümüze bekliyoruz!